flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Дні адміністративної юстиції у ВОАС

01 липня 2019, 09:36

З нагоди прийняття 06 липня 2005 року першої редакції Кодексу адміністративного судочинства України, з метою підвищення загального рівня правової культури, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування в них поваги до права, зміцнення авторитету судової влади та побудови правового діалогу між судовою гілкою влади та суспільством для покращення доступу до правосуддя, на виконання Плану комунікаційних заходів Волинського окружного адміністративного суду на 2019 рік, затвердженого наказом від 08.04.2019 № 02-08/15, у Волинському окружному адміністративному суді з 01 по 05 липня цього року будуть проводитися Дні адміністративної юстиції.

Наказом в.о. голови суду від 18.06.2019 № 02-08/35 затверджено План заходів щодо проведення Днів адміністративної юстиції.

З ціллю формування правової культури та підвищення правової свідомості у підростаючого покоління серед запланованих заходів є проведення конкурсу малюнків на тему: «Суд очима дитини».

02 та 05 липня проводитимуться Дні відкритих дверей з екскурсією приміщенням суду.

На завершення Днів адміністративної юстиції у Волинському окружному адміністративному суді будуть проведені урочисті збори.

 

Довідково:

Однією з основних ознак правової держави є право на доступ до правосуддя та справедливий судовий розгляд.

Адміністративне судочинство – це діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Змістом адміністративного судочинства є здійснення правосуддя в адміністративних справах шляхом розв'язання публічно-правових спорів.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, за винятком окремо встановлених випадків.

Поступове запровадження адміністративної юстиції в Україні було передбачене Концепцією судово-правової реформи, затвердженою постановою Верховної Ради України 28 квітня 1992 року: починаючи зі спеціалізації суддів і утворення спеціалізованих судових колегій і закінчуючи створенням вертикалі адміністративних судів.

Після закріплення Конституцією України 1996 року універсального правила на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб та поширення юрисдикції судів на всі правовідносини, які виникають у державі, створення вертикалі адміністративних судів стало очевидним. Але для започаткування створення системи адміністративних судів знадобилося майже десять років.

Створення системи адміністративних судів з метою повноцінного судового захисту прав і свобод громадян у сфері публічно-правових відносин було передбачено Концепцією адміністративної реформи в Україні, схваленою Президентом України у 1998 році.

На законодавчому рівні вперше це було визначено Законом України «Про судоустрій України», прийнятим Верховною Радою України 07 лютого 2002 року. Закон не тільки визначив місце адміністративних судів в системі судів загальної юрисдикції, а й установив трирічний строк для їх створення.

На виконання положень зазначеного Закону 01 жовтня 2002 року Президент України підписав Указ про утворення Вищого адміністративного суду України.

Далі процес створення адміністративних судів продовжився Указом Президента України від 16 листопада 2004 року «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», відповідно до якого в Україні створено 7 апеляційних (66 суддів) та 27 окружних (215 суддів) адміністративних судів. Таким чином, система адміністративних судів створювалась, починаючи з вищих ланок.

Фундаментальним етапом становлення системи адміністративної юстиції стало прийняття 06 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства України, який набрав чинності з 01 вересня 2005року.

Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 07 липня 2010 року нарівні з загальною і господарською ланками судочинства передбачив систему адміністративних судів.

Волинський окружний адміністративний суд утворений відповідно до Указу Президента України від 16 листопада 2004 року № 1417/2004 «Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі та кількісного складу суддів», зареєстрований як юридична особа 06 червня 2007 року, процесуальну діяльність розпочав з 25 листопада 2008 року відповідно до оголошення в газеті «Урядовий кур’єр» № 211 від 11 листопада 2008 року.

На сьогодні штат суду налічує 15 суддів та 61 працівник апарату суду.

За час процесуальної діяльності (з 25 листопада 2008 року по 30 червня 2019 року) судом розглянуто понад 46 тисяч справ та матеріалів адміністративного судочинства.